Masaż na stres to jedna z najpopularniejszych form leczenia odprężającego i odprężającego. Prawidłowo wykonany działa kojąco na organizm i pobudza do większej aktywności. Nawet kilkadziesiąt minut masażu w delikatnej atmosferze ciszy i spokoju pozwoli Ci się zrelaksować i przywrócić równowagę. Historia masażu sięga jeszcze przed narodzeniem Chrystusa, więc występuje w wielu formach. Ostateczny efekt zależy od wyboru rodzaju zabiegu. Jak więc wygląda program? Jak przygotować go do pełnej funkcjonalności? Jakie są Twoje absolutne obowiązki w dniu i po masażu?
Masaż na stres
Historia masażu tajskiego wywodzi się z tradycyjnych metod leczniczych kultury tajskiej. Obecnie dostępny jest w kilku odmianach, a jego przeznaczenie może różnić się wykonaniem i sposobem w zależności od pożądanego efektu. Jaki jest podstawowy cel masażu? Po pierwsze, ta forma fizjoterapii jest wysoce zalecana dla osób cierpiących na bóle mięśni. Balijski masaż gorącymi kamieniami w Warszawie to tylko jeden ze sposobów na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Taki program zapobiega zmęczeniu, jest przydatny w przypadku znacznego osłabienia fizycznego i oczywiście nagromadzenia stresu. Unikalnym efektem związanym z tego typu masażem jest efekt stricte terapeutyczny. Ból mięśni i ból neurogenny można zniwelować stosując techniki relaksacyjne z elementami terapeutycznymi. Do niezaprzeczalnych zalet stosowania masażu można zaliczyć równomierny wpływ na układ limfatyczny i krwionośny, a czasem nawet wzmożoną pracę na układ pokarmowy i kostny.
Co powinieneś wiedzieć przed wykonaniem masażu tajskiego?
W pracy masażystki następuje pozytywny wpływ na tkankę ciała. Ingerowanie w obszary dotychczas mniej aktywne może nie być przyjemnym doświadczeniem i należy być tego świadomym. Jak każda penetracja w głąb ciała, masaż może mieć negatywne skutki. Dlatego istnieją pewne przeciwwskazania do możliwości kategorycznej odmowy leczenia. Jeszcze inne są w tej chwili niepokojące. Głównie stany zapalne organizmu i niedawna choroba kości. Masaż położniczy również nie jest zalecany, ale decyzja może zależeć od kobiety, zdrowia dziecka i porady lekarza. Inne schorzenia utrudniające masaż to osteoporoza, nowotwory, stany zapalne skóry, miażdżyca, skłonność do krwawień oraz wady serca. Jednak ostatecznie decyzję o możliwości skorzystania z zabiegu podejmuje lekarz prowadzący.
Jak przygotować się na dzień masażu?
Jeśli nie ma obaw co do masażu, warto poznać kilka ważnych zasad, które doprowadzą do udanych przyszłych wizyt. W tym samym dniu spożywaj pokarmy lekkostrawne, takie jak owoce lub warzywa, nie później niż godzinę przed spotkaniem. Jest to minimalny zakres produktów, które należy spożywać. Najlepsza przerwa trwa do trzech godzin. To samo dotyczy napojów. Najlepiej nie pić kawy lub napojów na nadciśnienie tego samego dnia i zastąpić je wodą. Aby wzmocnić efekt, zaleca się założenie lekkiej odzieży aktywnej, aby na 15 minut przed masażem łatwiej było się rozciągnąć. Jest to szczególnie ważne w przypadku zastoju części ciała. Rozciąganie ich wspomoże pracę masażystki, gdyż mięśnie w końcu szybciej się zregenerują. Warto zrobić kilka ukłonów lub przysiadów, aby nadać mięśniom większą elastyczność i przygotować je na nadchodzący większy wysiłek. Niektóre salony masażu umożliwiają prysznic na miejscu, podobnie jak salony spa. Jeśli nie jest to możliwe, warto wziąć prysznic przed wyjściem z domu. O czym należy pamiętać w tym dniu? Każde miejsce ma swoje własne zasady i procedury. Niektóre salony masażu zalecają wyciszenie się i próbę relaksu przed zabiegiem. Zwykle jednak wystarczy wyłączyć telefon, aby niepotrzebnie nie przerywał leczenia. Warto również wskazać swoje oczekiwania i skłonności do masażu. Masażystka powinna mieć świadomość miejsc, które mogą być szczególnie narażone na stres i powinna być traktowana delikatniej niż inne miejsca.
Efekty podczas zabiegu i następnego dnia
Podczas wizyty masażystka doradzi Ci całkowity relaks i wyciszenie. Tradycyjny masaż tajski jest bardzo intensywny. Zdarza się to nawet na granicy bólu i przyjemności. Dlatego wskazane jest głębokie oddychanie i całkowity relaks. Nie martw się o zabrudzenie ubrania po tajskim masażu olejkami eterycznymi, ponieważ olejki eteryczne zostały już w tym czasie wchłonięte przez skórę. Komplet ręczników i bielizny jednorazowej odstaw na miejscu.
Pierwsza wizyta zwykle wiąże się z podrażnieniem mięśni, co może powodować silny ból mięśni. Jest to efekt rozciągania tkanek oraz odpowiedź mięśni na ugniatanie i stymulację nerwu miejsca oraz ich zwiększone ukrwienie. W ten sposób organizm na swój sposób reaguje na zwiększony wysiłek. Efekt ten zwykle utrzymuje się przez trzy dni, po czym mija.