Implant stomatologiczny z Wrocławia to sztuczny korzeń tytanowy lub cyrkonowy, który wkręca się w twardą kość szczęki, zastępując tym samym naturalny korzeń zęba. Implant zawiera również łącznik oraz samą koronę, która pełni rolę zęba. Jest to rozwiązanie, które całkowicie zastępuje naturalne zęby w funkcji, wyglądzie i dotyku.
Za pomocą implantów dentystycznych można kolejno odbudować jeden, dwa lub więcej zębów, a także kompletne uzupełnienia w przypadku braku zębów. Implanty mogą również służyć jako podpory dla przyszłych protez (np. w przypadku systemów All-on-4 lub All-on-6). Implanty dentystyczne we Wrocławiu rozwiązują dyskomfort, ból i zakłopotanie spowodowane utratą zębów.
Pierwsza wizyta przed implantami stomatologicznymi we Wrocławiu
Początkowo osoby, które chcą odbudować utracony ząb, konsultują się z dentystą. Specjalista dokonuje oględzin jamy ustnej, ocenia stan szczęki i uzyskuje informacje o współistniejących chorobach. Po badaniu lekarz implantolog we Wrocławiu przygotowuje szczegółowy plan wszczepienia implantu. Obejmuje diagnostykę jamy ustnej i ogólne warunki fizyczne, a także niezbędne kroki w leczeniu problematycznych zębów i paradontozy. Długość okresu przygotowawczego zależy wyłącznie od indywidualnych cech pacjenta i jego historii medycznej.
Aby zrozumieć anatomię szczęki, implantolodzy przepisują następujące badania:
- Diagnostyczne zdjęcia rentgenowskie – Pozwala na uzyskanie zdjęć szczegółowo opisujących stan miejsca implantacji oraz stan korzeni zębów sąsiednich.
- Ortopantomogram – Uzyskuje ogólną panoramę struktury i objętości tkanki kostnej.
- Tomografia komputerowa to technika badania pozwalająca na uzyskanie obrazów 3D tkanki kostnej. Za jego pomocą można ocenić nie tylko strukturę, ale także gęstość kości.
Czy są przeciwwskazania do zabiegu implantacji zębów we Wrocławiu?
Stomatologia rozwinęła się bardzo szybko, próbując uczynić implanty bardziej dostępnymi, również dla osób, którym kilka lat temu odmówiono takich zabiegów.
Bezwzględne przeciwwskazania to:
- Choroby ośrodkowego układu nerwowego.
- Ciężkie formy cukrzycy.
- Guzy nowotworowe.
- Zmiany szkieletowe w całym ciele.
Względne przeciwwskazania obejmują:
- Infekcje wirusowe i procesy zapalne.
- Ciąża i karmienie piersią.
- Zła higiena jamy ustnej.
Czy implant można umieścić bezpośrednio po ekstrakcji zęba?
Tak, możesz. Proces ten nazywa się implantacją jednoetapową, a korzeń tytanowy jest wszczepiany natychmiast po ekstrakcji. Ale jest tu ważny warunek, osoba musi mieć wystarczającą litą masę kostną, aby implant został pomyślnie umieszczony. W przypadku braku tkanki kostnej wrocławski specjalista od implantów najprawdopodobniej zarekomenduje klasyczne podejście wstępnej augmentacji kości.
Czy we Wrocławiu obowiązuje limit wiekowy na wszczepianie implantów?
W przypadku implantów dentystycznych prawie nie ma ograniczeń wiekowych. Implanty dentystyczne we Wrocławiu można wszczepiać u młodych dorosłych po uformowaniu się układu zębodołowego (ok. 18-20 lat) oraz u dorosłych w wieku 70 i 90 lat. Jeśli dziecko poniżej 18 roku życia potrzebuje sztucznego korzenia zamiast zęba trzonowego, dentysta może zalecić tymczasowy implant, a po pewnym czasie stały.
Jak bolesne jest wszczepianie implantów we Wrocławiu?
Sam zabieg nie powoduje bólu ani dyskomfortu. Wcześniej osoba otrzymuje znieczulenie, aby całkowicie wyeliminować ból. Podczas wprowadzania korzeni tytanowych można bez dyskomfortu oglądać filmy i słuchać muzyki. Po ustaniu znieczulenia ból może być dokuczliwy. Ale w tym celu lekarz implantu przepisuje środki przeciwbólowe. Ból powinien ustąpić całkowicie 3 do 5 dni po wszczepieniu implantu zębowego we Wrocławiu. Jeśli utrzymuje się z obrzękiem i gorączką, zdecydowanie powinieneś skontaktować się z lekarzem.
Jak dbać o jamę ustną po implantach zębowych?
Eksperci zalecają szczotkowanie zgodnie z klasycznym schematem, ale bez dotykania szwów. Czyszczenie jest możliwe już od następnego dnia po implantacji. Możesz wybrać szczoteczkę z bardziej miękkim włosiem, aby uniknąć uszkodzenia błon śluzowych. W gabinecie dentystycznym we Wrocławiu wskazane jest przepłukanie jamy ustnej specjalnym roztworem antyseptycznym po zabiegu.
W życiu codziennym, gdy ząb w końcu się zakorzeni, nie ma konkretnych zaleceń pielęgnacyjnych i wszystko idzie jak zwykle. Wymagane są jednak regularne przeglądy profilaktyczne i czyszczenie zębów. Aby pozostać w doskonałej formie, musisz odwiedzać gabinet dentystyczny przynajmniej co sześć miesięcy.
Czy możliwe jest odrzucenie implantu?
Tak, tego poglądu nie można wykluczyć. Nikt nie jest odporny na to, że sztuczne zęby czyli implant zęba https://doboszimplanty.pl/ nie zapuszczają korzeni. Może się to zdarzyć w następujących sytuacjach:
-
-
- Jeśli pacjent ma niewystarczającą tkankę kostną.
- Gdy dana osoba ma reakcję alergiczną na materiał, z którego wykonany jest implant.
- Jeśli korzeń został wybrany przez pomyłkę.
- Kiedy w ciele występuje proces zapalny.
- Z osłabioną odpornością.
- Jeśli zalecenia lekarza implantologicznego nie są przestrzegane.
-
Według statystyk stomatologicznych 95-97% implantów zębowych https://www.any-thing.pl/implanty-stomatologiczne-we-wroclawiu/ jest ukorzenionych właściwą metodą. Jeżeli tkanka kostna nie jest wystarczająco gruba w planowanym miejscu wprowadzenia implantacji nie można wykonać bez powiększenia tkanki kostnej. Najczęstszym rodzajem augmentacji kości jest podniesienie zatok. Ta metoda służy do rekonstrukcji szczęki. Polega na wprowadzeniu do zatoki szczękowej materiału zastępczego kości.
Dobosz Implanty Zębów |
aleja Piastów 3 |
70-325 Szczecin |
+48 91 485 02 74 |
www.doboszimplanty.pl |